• +38 067-443-9999
  • nr.of.ua@gmail.com
  • Україна, Київ
Коли в Департаменті культури КМДА з’явилася Яна Барінова – про родини Захисників просто забули, – Юлія Цепун

Коли в Департаменті культури КМДА з’явилася Яна Барінова – про родини Захисників просто забули, – Юлія Цепун

Мер Києва Віталій Кличко звільнив з посади Директора Департаменту культури Київської міської державної адміністрації Яну Барінову – на парк спорту, відпочинку та реабілітації військових почався “тиск”. Не могла не відреагувати.

Чиновники-втікачі та рятування столиці після 24.02.2022
Немає нічого гіршого ніж ситуації, в якій чиновники, прикриваючи свої косяки та деструктивну роботу втягують до своїх розбірок громадськість та починають користуватись кишеньковими замовними активістами, блогерами та журналістами.
Саме зараз мова йде про звільнену мером Києва Віталієм Кличко Директора Департаменту культури Київської міської державної адміністрації Яну Барінову.
Вона була звільнена з посади за те, що 24.02.2022 року кинула департамент напризволяще та виїхала закордон. Разом з нею з міста Київ втекло все керівництво департаменту культури столиці.

Культурна спадщина серця України під загрозою
По факту, культурна спадщина серця України була кинута напризволяще оркам, що проривались до столиці, а департамент культури здався та розбігся, замість того, щоб організовувати захист найціннішого – нашої культурної спадщини.
Але зараз не про кадрові рішення нашого мера, а про те, що почало відбуватися далі.

Помста чиновників – втікачів
Яна Барінова почала будь-яким чином мститися за своє звільнення. По інформації, яка виплила у відкритому доступі у соціальних мережах, Яна Барінова почала розсилати своїм знайомим журналістам документи департаменту культури та КМДА, та більш того, документи, які містять комерційну та державну таємницю що до об’єктів культурної спадщини та Інвестдоговорів. Приблизно місяць тому “горіли” телефони нашого столичного парку “Муромець”, в якому знаходяться: “Всеукраїнський парк пам’яті борців за Свободу і Незалежність України”, екстрім парк “Х-Парк”, та наш “Мілітарі” парк – локація “База 4.5.0” – майбутній військовий інноваційно-реабілітаційний центр.
Телефони парку, адміністраторів, керівництва “обривали” журналісти різних видань з незрозумілими питаннями щодо корупції у “Всеукраїнському парку пам’яті борців за Свободу і Незалежність України”. Журналістам були надані необхідні відповіді, та виникнення “ажіотажу” стало зрозуміло всім – помста за звільнення. Журналісти так і розповідали, що отримали купу документів у супроводі з коментарями від департаменту культури. Тобто, організація звичайного, зрозумілого, типового медійного заказу.

Маніпуляції з використанням Захисників України
Все наче стихло, і ось, в мережі Фейсбук мені попадається “засльозене” відео, у якому громадська активістка розповідає про «тотальну корупцію» у “Всеукраїнському парку пам’яті борців за Свободу і Незалежність України”. Активістка виявилася повністю афілійованою зі звільненою мером Директоркою Департаменту культури КМДА Яною Баріновою, та найгірше – це методи, до яких вона “опустилася”. У своєму відео вона згадала про війну, згадала про “Всеукраїнський парк пам’яті борців за Свободу і Незалежність України”, “безадресно” використовуючи слово корупція, тобто за текстом можна зрозуміти, що мова йде про 2022 рік та сьогоднішнє керівництво парку. Вона звернулася до громадськості з маніпулятивним питанням: “а куди ж повернуться наші захисники?”. І уся ця “подача” відбувалася награно тремтячим голосом та майже з видавленими сльозами, які так і не вийшли…

Від такої брехні та маніпуляцій на війні, мене, як волонтера 5 років працюючого в цьому парку з Захисниками України та їх родинами просто “порвало”…

Хочу звернутись до активістки, що вважає себе журналісткою: щоб зрозуміти, “куди повернуться наші Захисники” – треба підняти свою дупу, приїхати в парк (це недалеко від Оболоні) та просто розплющити свої очі і перестати відпрацьовувати на “зашкварених” чиновників. Це не важко. Саме тоді ви і зможете побачити, куди наші захисники повертаються з самого початку війни.

Про парк “Муромець”, “Всеукраїнський парк пам’яті борців за Свободу і Незалежність України” та спортивно розважальний комплекс “X-Park”
По суті, локація перестала бути занедбаною територією і почала розвиватись у 2015 році. На острові відкриті спортивні локації, в тому числі майже для усіх видів водного спорту.
Це тільки маленький перелік нових локацій, відкритих за останні 2 роки: локація фойлингу, сучасний баскетбольний майданчик , тенісні корти, драгонботи, волейбольні корти, база для стронгменів України, Velohub, дитячі майданчики, тощо.
Кожного року проводяться змагання всеукраїнського та міжнародного рівня з вейкбордингу, пейнтболу, волейболу, серфінгу, тенісу, драгонботу, волейболу, стронгменів, лицарські бої, мотоджимхана, та інші.
Проводяться заходи для Киян та гостей столиці на Moto Open Fest , “МоржFest”, Legion Run та інші.

Що до Ветеранів та Захисників України:
У парку проходить захід “Звитяга Нескорених” для ветеранів
Проводяться військові збори “Плече Побратима”
Разом з керівництвом парку ГО Родини “Небесної Сотні” створюється “База 4.5.0.” – військовий інноваційно-реабілітаційний центр

ГО Родини “Небесної Сотні” підписано меморандуми з усіма спортивними та розважальними локаціями парку щодо підтримки ветеранів, військовослужбовців, загиблих Захисників України та їх родин. Більше 5 років разом з волонтерами, спортсменами та тренерами екстрим парку “X-Park”. ми займаємося на локаціях парку спортивно-реабілітаційними заходами, працюючи з важко пораненими бійцями та військовими з інвалідністю в наслідок війни.
Родини щотижня безкоштовно відвідують усі локації:
Серфінг, Петанк, Катання на SUP дошках, Катання на каяках, Рафтинг, Волейбол, Баскетбол, Катання на електросамокатах, Канатна дорога, Футбол

Окрім розвитку спорту, у парках проходять культурно-масові заходи та створюються культурні локації.
За підтримки департаменту Культури на “Wood Art Fest” були відкриті 18 скульптур на тему “Боги язичництва” та Алея Древностей.
Відкрили скульптурні композиції: “Малюк Серфер”, “Fire Girl” .

Щоб не задавати питання: “куди повернуться наші Захисники?” – достатньо просто відвідати парк та подивитися, як змінився та продовжує змінюватися колись занедбаний острів, який перетворився у найулюбленішу локацію Киян та гостей міста, острів, який став місцем морально-психологічного відпочинку та реабілітації наших Захисників.

Департамент культури КМДА до та після Барінової
Колишній Директору Департаменту культури КМДА Яні Баріновій раджу припинити вирішувати свої посадові питання таким чином. До того ж, Барінова явно не в курсі, що є кримінальна відповідальність за розповсюдження документів, які містять комерційну та державну таємницю, щодо об’єктів культурної спадщини та Інвестдоговорів.
Я впевнена, що якби Барінова працювала над розвитком, збереженням та рятуванням культурної спадщини столиці, не кинула Департамент – навряд чи б мер столиці Віталій Кличко її звільнив.
Також зазначу, що з 2015 року, до приходу на посаду Директора Барінової, наша ГО Родини “Небесної Сотні” дуже плідно працювали разом з Департаментом культури Київської міської державної адміністрації. Департамент долучався та допомагав у проведенні культурно-масових заходів, постійно запрошував дітей Захисників України на відвідування театрів, новорічних вистав, музеїв, надавав квитки до зоопарку, тощо.
Коли в Департаменті культури КМДА з’явилася Яна Барінова – про родин Захисників України просто забули!

Хочу подякувати співробітникам Департаменту культури КМДА, Ігорю Пошивайло (Директор музею “Революції Гідності”) та волонтерам, які рятували культурну спадщину нашого славетного міста, коли керівництво Департаменту повимикало зв’язок та прохолоджувалося у Відні.

– Юлія Цепун, Голова ГО Родини “Небесної Сотні”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *