• +38 067-443-9999
  • nr.of.ua@gmail.com
  • Україна, Київ
“Плече Побратима” – спортивні психологічно-реабілітаційні збори

“Плече Побратима” – спортивні психологічно-реабілітаційні збори

“ПЛЕЧЕ ПОБРАТИМА” – спортивні психологічно-реабілітаційні збори для військових та ветеранів російсько – Української війни, людей з інвалідністю, постраждалих учасників “Революції Гідності”, членів родин Героїв “Небесної Сотні”.

Війна триває, разом з нею триває і життя. Все більше Захисників України потребують нашої допомоги та уваги.

Після повернення з війни ветеранам важко повернутись до мирного життя. Фізичне повернення додому не завжди збігається із психологічним. Участь у бойових діях може призвести до переорієнтації цінностей. У ветеранів часто зустрічаються порушення соціальної взаємодії та втрата інтересу до суспільного життя, зниження активності, прагнення до соціальної ізольованості.

З приходом повномасштабного вторгнення країною агресором – росією, ми  маємо велику кількість наших Захисників які отримали тяжкі поранення та в подальшому потребують нашої підтримки та психологічно-реабілітаційної допомоги.

Плече Побратима спортивні психологічно реабілітаційні збори
“Плече Побратима” – спортивні психологічно реабілітаційні збори 2021

Спортивні психологічно-реабілітаційні збори “ПЛЕЧЕ ПОБРАТИМА” створені за для підтримання морального духу і об’єднання однодумців під егідою спорту. Часто люди, які пройшли горнило війни і отримали важкі поранення залишаються один на один зі своїми проблемами. Але як на полі бою, так і у цивільному житті завжди в пригоді стануть люди, що поділяють твої погляди і знають, наскільки важливо бути в команді.

Збори беруть за основу психологічний фактор фанового спорту, який дозволяє отримувати задоволення від відчуття легкості і свободи

“ПЛЕЧЕ ПОБРАТИМА” – це не просто актуальна в контексті війни на сході фраза чи назва чергового ветеранського заходу. Це те місце, де тобі допоможуть і дадуть підтримку, бо тут всі свої .Це той захід, де тобі можна розслабитись і бути собою на 100%, де ти рівний серед рівних.

“ПЛЕЧЕ ПОБРАТИМА” – це  збори поранених учасників “Революції Гідності” та учасників російсько – Української війни, які включають в себе і спортивні змагання, і тренування, і відпочинок, і вивчення профільної проблематики. Загалом – це наші спільні дії, спрямовані на позитивний результат, адаптація до цивільного життя, підтримка побратимів які пройшли пекло війни та які підставляють своє плече побратиму.

З 2018 року ГО “Родини Небесної Сотні” та спортивно розважальний комплекс “X-Park” проводить заходи з реабілітації учасників та поранених “Революції Гідності”, учасників і поранених російсько – Української війни та родин загиблих Захисників України.

Юрій Зозуля, Юлія Цепун, Ярослав Бондаренко
Юрій Зозуля, Юлія Цепун, Ярослав Бондаренко

Волонтерський проєкт “Спортивні психологічно-реабілітаційні збори “ПЛЕЧЕ ПОБРАТИМА” засновано у серпні 2021 року.

Мета волонтерського проєкту “ПЛЕЧЕ ПОБРАТИМА”:
– ресоціалізація, психологічна реабілітація шляхом залучення до занять активними водними видами спорту членів родин Героїв Небесної Сотні, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників бойових дій (УБД), осіб з інвалідністю внаслідок війни;
– спортивні психологічно-реабілітаційні збори “ПЛЕЧЕ ПОБРАТИМА” – це об’єднання і координація соціально вразливих громадян України – представників вищезазначених соціальних категорій у сфері захисту своїх прав, надання їм психологічної допомоги, допомога в подоланні посттравматичного стресового розладу (ПТСР).

Основні заходи зборів “ПЛЕЧЕ ПОБРАТИМА”:
– тренування та катання на SUP дошках, каяках, вейкбординг, вейксерфінг, проведення спортивних змагань, спілкування та підтримка, яка дуже важлива для розуміння, що ти не один, ми всі рівні, ми всі свої.

План проведення зборів “ПЛЕЧЕ ПОБРАТИМА”:
– Спортивні психологічно-реабілітаційні збори проводитимуться щорічно, планується проводити 4 заходи на рік.

Місце проведення зборів “ПЛЕЧЕ ПОБРАТИМА”:
– спортивні психологічно-реабілітаційні збори “ПЛЕЧЕ ПОБРАТИМА” проводяться у м. Київ, на території спортивно розважального комплексу “X-Park”, парку “Муромець”,  на локаціях військового інноваційно-реабілітаційного центру “БАЗА 4.5.0.” та локаціях спортивних майданчиків екстрим-парку “X-Park”.

Фінансування проєкту “ПЛЕЧЕ ПОБРАТИМА”:
– спортивні психологічно-реабілітаційні збори “ПЛЕЧЕ ПОБРАТИМА” – це волонтерський проєкт, перші та другі збори якого проводилися за підтримки волонтерів, меценатів, членів політичної партії “Удар” Віталія Кличка, Громадської організації  “Родини Небесної Сотні”, БО Благодійного Фонду “НОВЕ ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНИ” та спортивно розважального комплексу “X-Park”;
– у 2021 році ГО “Родини Небесної Сотні” був поданий проєкт “Психологічно-реабілітаційні збори “ПЛЕЧЕ ПОБРАТИМА” на конкурс для надання фінансової підтримки з бюджету м. Києва на реалізацію розробленого проєкту в межах виконання міської цільової програми “Соціальне партнерство” на 2022 рік. Конкурс на 2022 рік на проведення 4 заходів “ПЛЕЧЕ ПОБРАТИМА” був виграний, але з початком повномасштабного вторгнення армії російської федерації в Україну фінансування проєктів КМДА було призупинено.

Засновники та координатори проєкту “ПЛЕЧЕ ПОБРАТИМА”:
Юлія Цепун, волонтер, засновник ГО Родини “Небесної Сотні”, Президент БФ “Нове Відродження України”;
Сергій Храпко, військовий, волонтер, ветеран російсько – Української війни;
Юрій Зозуля, військовий, волонтер, засновник “Х-Park”;
Ярослав Бондаренко, військовий, волонтер, засновник БФ “Нове Відродження України”;
Святослав Бойко, військовий, волонтер, поранений учасник “Революції Гідності”.

23.08.2021р. до Дня Державного Прапора України відбулися перші збори “ПЛЕЧЕ ПОБРАТИМА”.
12.10.2021р. до Дня Захисників і Захисниць України відбулися другі збори “ПЛЕЧЕ ПОБРАТИМА”.