• +38 067-443-9999
  • nr.of.ua@gmail.com
  • Україна, Київ
Україна офіційно отримала статус кандидата на вступ до Європейського союзу

Україна офіційно отримала статус кандидата на вступ до Європейського союзу

Історичне рішення для України. Довгий шлях боротьби, багато жертв, життів, доль… Висока ціна за вибір і свободу вже сплачена, але ще чимало викликів попереду.
Утім, статус кандидата на вступ до Європейського союзу ми вже отримали офіційно.

Лідери країн-членів ЄС на саміті в Брюсселі затвердили це рішення. За надання Україні кандидатства проголосували представники усіх 27 країн Євросоюзу.
Шлях у європейському напрямку офіційно Україна почала ще від проголошення Незалежності у 90-х роках, у 1994 офіційний Київ підписав угоду про партнерство із ЄС, потому були заяви про прагнення стати асоційованим членом союзу.
Однак у листопаді 2013 року тодішній президент України Віктор Янукович відмовився підписувати Угоду про асоціацію, а голова уряду Микола Азаров заявив про “призупинення” євроінтеграційних процесів в країні.
Українці обурилися таким різким поворотом подій та зміною курсу і вийшли на майдан Незалежності та площі інших міст. У країні розпочався Євромайдан, який згодом став Революцією Гідності.
Масові протести тривали до лютого 2014-го року, у цей час влада намагалася придушити Майдан, відбулися побиття, незаконні затримання, викрадення та розстріли мітингувальників. Однак тодішні керівники країни втекли, змінився політичний режим
І 2014 року нова влада таки підписала Угоду про асоціацію з Євросоюзом. Заявку на вступ до ЄС Україна подала під час повномасштабної війни з росією 28 лютого 2022 року.
Однак, щоби стати членом Євросоюзу, Київ має виконати низку вимог, зокрема, посилити боротьбу з корупцією, ухвалити певні закони та завершити відбір кандидатів у члени Вищої ради правосуддя та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Пам’ятаємо про ціну європейського вибору України!
Фото: грудень 2013
Революція Гідності, початок важкого шляху.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *